Фаховий ресурс:

ЕКОНОМІКА
І ІНСТИТУТИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ, ЕМІТЕНТИ ТА ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ


ШТРИХОВЕ КОДУВАННЯ, СТАНДАРТИЗАЦІЯ, СЕРТИФІКАЦІЯ ТОВАРІВ, ПОСЛУГ

НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ – НОВАЦІЇ ТА ЗМІНИ

НАУКА,
ІНСТИТУЦІЇ ПОШИРЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ
ЕКОНОМІЧНИХ І НАУКОВО-ТЕХНІЧНИХ ЗНАНЬ

українське радіо

ОСВІТА,
ПЕРЕКВАЛІФІКАЦІЯ, ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ТА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ


УІРФР

ВІДНОВЛЮВАЛЬНА / АЛЬТЕРНАТИВНА ЕНЕРГЕТИКА, ЕКОФАКТОР В УКРАЇНІ





ІННОВАЦІЇ, НА-НА ТА ІНФОРМАЦІЙНІ
ТЕХНОЛОГІЇ, ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ

інтернет-провайдер Товариства «Знання»




ЧЕРЕЗ ЗНАННЯ – ДО УСПІХУ!




Знайомство з ISTA (Австрія) Клостернойбург | 2022

ISTA (Австрія) Клостернойбург

Інститут науки і технологій Австрії (ISTA)

https://ist.ac.at

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ 2022


Інститут науки і технологій Австрії

ISTA Австрія


МОДУЛІ/СЕКЦІЇ ПРЕЗЕНТАЦІЙ ЗАХОДУ :

ISTA фото


СТЕНДОВА ІНФО ПРО CAMPUS

СТЕНДОВА ІНФО ПРО CAMPUS ISTA


ШКІЛЬНІ ЗМАГАННЯ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

(кіндер-програма – дитячі майстер-класи):

ISTA змагання


ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАПРЯМКІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У ГАЛУЗЯХ:

- енергетики, - електромеханіки, - математики -

ISTA наукові дослідження

ISTA фотогалерея


ВЕЛИКИЙ ЛЕКТОРСЬКИЙ КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛ

(для пленарних засідань та презентацій)

ISTA конференц-зал

ISTA

ТУТ ТРАДИЦІЙНИМИ СТАЛИ
ВИСТУПИ НОБЕЛЕВСЬКИХ
ЛАУРЕАТІВ.

Зокрема, одного з них, Антона
ЦАЙЛІНГЕРА, який ще й співавтор
ідеї створення і втілення в життя
проекту «ISTA», викладач
Віденського університету, академік
Австрійської академії наук,
Нобелевський лауреат в галузі
квантової фізики у 2022 році



ISTA викладачі


НАУКОВИЙ СЛЕМ ТА НАГОРОДЖЕННЯ ЛАУРЕАТІВ
ЩОРІЧНОГО КОНКУРСУ СТУДЕНТСЬКИХ РОБІТ

(неакадемічна форма наукової комунікації, змагання у вигляді коротких
виступів вчених з розповідями про свої наукові дослідження у науково-популярній формі).

ISTA конкурс студентських робіт

ISTA фото


ПРО ЦІКАВІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ У ВИГЛЯДІ ПРЕЗЕНТАЦІЙ,
ПІЗНАВАЛЬНИХ ШОУ ТА ЛАБОРАТОРНИХ ЕКСПЕРИМЕНТІВ

(показові наукові лабораторні дослідження у галузях:
- фізики, - хімії, - біоенергетики, - генетики, нейро –
та - інформаційних технологій) -

ISTA наукові дослідження фото

День відкритих дверей в ISTA

презентація ISTA


КАМПУС І ЙОГО ЗОНА ВІДПОЧИНКУ

(парк, качкова запруда з екзотичними рибами,
муз./майданчик, артгалерея, кафе ...)

кампус ISTA

ISTA кампус фото

ISTA зона відпочинку




ВІД СМІЛИВОЇ ІДЕЇ ДО
ПРОЦВІТАЮЧОГО ДОСЛІДНИЦЬКОГО
ІНСТИТУТУ

ISTA

У червні 2022 року у звязку з трагічними подіями в Україні і відповідно моїм тимчасовим перебуванням в Австрії під її і тимчасовим прихистком, відбулось моє незаплановане, навіть випадове, але дуже цікаве і вражаюче знайомство з Інститутом науки і технологій Австрії. Це сталося саме у день відритих дверей у рамках святкування 100-річчя невеличкого старовинного міста Нижньої Австрії – Клостернойбург, де він і розташований. Як виявилось, з офіційних джерел і за місцем події, надзвичайно успішним науково-дослідним інститутом, який оцінюється в Nature Index. серед першої десятки в своєму рейтингу 30 до 30 років.

З ІСТОРІЇ ЗАСНУВАННЯ
(історична ремарка)

    «Від сміливої ідеї Антона Цайлінгера пройшов довгий важкий шлях, перш ніж перші професори змогли переїхати у свої офіси на території кампусу. Щоб ідея стала реальністю, потрібно було окреслити правове підґрунтя. Після прийняття Федерального закону про заснування Інституту науки і технологій Австрії (IST Austria) у 2006 році Хаїм Харарі, фізик і колишній президент Інституту науки Вейцмана, Олаф Кюблер, фізик і колишній президент ETH Zurich, і Губерта Маркла, біолога та колишнього президента Товариства Макса Планка, попросили викласти свої ідеї щодо фунда-ментального дослідницького інституту. Цей міжнародний комітет опублікував свій звіт у червні 2006 року, забезпечивши таким чином план того, що мало стати IST Austria.

    На початку 2008 року було розпочато пошук підходящої кандидатури на відкриту посаду президента IST Austria, а вже наприкінці 2008 року Рада опікунів обрала Томаса Генцінгера з кількох десятків кандидатів. Протягом 2009 року він брав участь у всіх важливих рішеннях, зокрема, у наборі нових професорів, а у вересні розпочав свою постійну роботу в Інституті».

IST Austria


ОФІЦІЙНЕ ВІДКРИТТЯ IST Austria

   У червні 2009 року було офіційно відкрито IST Austria, і перші дослідницькі групи переїхали до кампусу. Протягом 120 років на цьому місці була психіатрична клініка, але під час нацистської ери з 1938 по 1945 рік тисячі психічно хворих пацієнтів були вбиті або депортовані. Меморіал на кампусі вшановує ці злочини .

     Коли у 2009 році IST Austria розпочав роботу, кампус виглядав зовсім інакше, ніж сьогодні. Він складався лише з центрального корпусу з лекційною залою Райффайзена та будівлі Voestalpine, а далі до с.д. продовжував розши-рюватися.

   Зростання інфраструктури кампусу відображає збільшення вчених і персоналу, а також чудові дослідження, проведені в IST Austria. У 2009 році першими професорами, які приєдналися до IST Austria, були біолог Нік Бартон і математик Герберт Едельсбруннер. Перший прийом докторантів відбувся у 2010 році, а IST Austria відзначив своїх перших випускників у 2015 році.

ВІДКРИТТЯ IST Austria

    У 2014 році, через п’ять років після відкриття кампусу, штат IST Austria зріс до 400 співробітників, і було подано перший патент, отриманий за результатами досліджень IST Austria. З самого початку підрозділи наукового обслуговування були невід’ємною частиною історії IST Austria, надаючи наукову підтримку та послуги всім ученим. Починаючи з біовізуалізації та машинного цеху в 2010 році, у 2013 році було додано цех електронної мікроскопії, у 2016 році був доданий цех нанофабрикації з чистою кімнатою, а в 2019 році розпочала роботу Cryo-EM.

ПЕРШЕ ДЕСЯТИРІЧЧЯ ДІЯЛЬНОСТІ

   У 2019 році в IST Austria відзначили 10-річчя досліджень, які керуються цікавістю. У цей час 53 дослідницькі групи досліджували передові межі своїх галузей математики, інформатики, фізики, хімії, біології та неврології. Для успіху IST Austria важливо долати традиційні кордони між галузями, тому настійно заохочується співпраця між дослідницькими групами.

   З 2009 по 2020 рік в інституті було 60 дослідницьких груп, майже 50% яких працювали в галузі наук про життя, включаючи нейронауку; інша половина розподілена між фізиками, інформатиками та математиками, а також невеликою групою хіміків. У 2021 році в інституті було 67 дослідницьких груп у трьох областях: науки про життя, інформаційні та системні науки, а також математичні та фізичні науки.

ЗМІНА ЛОГОТИПУ - ЧАС ОНОВЛЕННЯ І ПЛАНІВ

   За дванадцять років історії інституту настав час модернізувати його логотип і дозволити другу абревіатуру назви. Тому Інститут науки і технологій Австрії у 2022 році вирішив назвати себе ISTA. ISTA лого

   З новим логотипом інститут представляє сучасний, свіжий, менш офіційний вигляд, який все ще підтримує серйозний імідж інституту. Гра з різними відтінками зеленого відображає різноманітність, яку пропонує ISTA, тоді як самі блоки допускають багато різних інтерпретацій. Від книг як джерела знань до гістограм, що вказують на динамічні зміни, до зростаючих будівель на кампусі, до доміно як імпульсів, що запускають процеси мислення, до ідеї, яка знаходиться в процесі зльоту – немає обмежень для вільної інтерпретації логотипу.

ПОГЛЯД У МАЙБУТНЄ: ПРО СПІВРОБІТНИКІВ, СТУДЕНТІВ
ТА Ф У Н Д А М Е Н Т А Л Ь Н І   Н А У К О В І   Д О С Л І Д Ж Е Н Н Я

    До 2026 року кількість співробітників перевищить 1000 і включатиме близько 90 дослідницьких груп .......

СОЛІДАРНІСТЬ З УКРАЇНСЬКИМИ ДОСЛІДНИКАМИ

    Як реакція на війну в Україні, ISTA робить пожертви благодійним організаціям та фінансує додаткові стажування для українських студентів.

вчені з України в ISTA

    В Інституті науки і технологій Австрії (ISTA) працюють представники 79 країн, у тому числі вчені з України.

   «ISTA побудована на міжнародній співпраці та мирному взаємо-розумінні. Війна в Україні викликає надзвичайне занепокоєння, і ми засуджує-мо її найрішучішим чином», – заявив президент ISTA Томас Генцінгер ...

   Як першу реакцію на війну в Україні, ISTA фінансує додаткову програму стажування для науковців з України. Програма дає змогу студентам отримати науковий досвід в ISTA в галузях біології, нейронауки, інформатики, науки про дані, фізики, математики та хімії.

    Інститут також робить пожертви добре відомим організаціям, які наразі допомагають народу України.


Н Е Ф О Р М А Л Ь Н И Й   Ф А Х О В И Й   П О Г Л Я Д
Г О С Т Я   Р О З Д І Л У   І   С Т О Р І Н К И
Щ О Д О   Д І Я Л Ь Н О С Т І   I S T A  -

   Андрія Волоснєва, який протягом останніх п‘яти років проходив практику у даному НЗ i на с.д. має вчений ступінь кандидата фізико-математичних наук, але на шляху до серйозгних досягнеь у своїй науковій кар‘єрі:

   "ISTA — це австрійський експеримент, мета якого — швидко створити першокласний науковий інститут. Для досягнення цієї мети тут використовується досвід відомих закладів для створення робочої атмосфери та підбору працівників. Можливість бути частиною створення нового наукового закладу, доступ до першокласного обладнання, а також значний відсоток молоді серед учених приваблюють переїхати до Клостернойбурга. Я проходив постдокторантську практ-ку в ISTA з 2019 до 2024 року. До цього я працював у Німеччині, а наразі є ад'юнкт-професором у Данії. Якщо говорити про важливий досвід, який я здобув в ISTA, окрім наукової роботи, то це досвід поширення інтересу до науки серед учнів. Насправді, однією з найважливіших функцій учених є захопити нове покоління своєю любов’ю до знань і показати їм красу науки. ISTA надає платформу для зустрічі поколінь у різних форматах. Наприклад, учителі можуть запросити науковця до себе й провести відкритий урок. Учні також мають можливість завітати на екскурсію, подивитися на лабораторії та поспілкуватися з вченими. Такі зустрічі залишаються в пам’яті учнів і науковців на багато років і, можливо, допомагають декому скерувати своє життя."

Підготовлено
за інформаційними матеріалами
офіційних джерел ISTA